Drzwi tarasowe przesuwne

Drewniane tarasowe okna przesuwne znakomicie wkomponowują się w architekturę budynku. Duże przeszklenia zapewniają doskonałe doświetlenie pomieszczeń, natomiast skrzydła pomimo swych dużych gabarytów zapewniają użytkownikom wygodną obsługę. Skrzydło po otwarciu nie zajmuje miejsca w pokoju.  W naszej ofercie znajdują się przesuwne okna tarasowe w systemie HS i PSK.  

 

System HS – podnoszono-przesuwny. Stanowi jedno z najlepszych rozwiązań tarasowych łączących możliwość zastosowania dużych powierzchni przeszkleń  z komfortem użytkowania.  Ogromną zaletą jest zastosowanie najniższych dostępnych na rynku progów  (19 mm), co odpowiada wymaganiom normy dla niepełnosprawnych  DIN 18025. 

Znakomicie nadaje się większych  – wyższych i szerszych konstrukcji.  Skrzydła konstrukcyjne są ułożone w taki sposób, że częściowo zachodzą na siebie. Odblokowanie skrzydła następuje za pomocą zmiany ustawienia klamki i przesunięcia skrzydła do progu. Dzięki temu otwieranie  HS jest proste i nie wymagające użycia siły.  

 

System PSK – uchylno-przesuwny stanowi dobrą alternatywę dla typowego balkonu.  Dedykowany jest do mniejszych konstrukcji.  Dzięki takiemu rozwiązaniu zamiast kilku rozwiernych skrzydeł balkonowych występują dwa duże skrzydła, z których jedno jest przesuwne.  

Otwieranie następuje poprzez przesuniecie klamki do pozycji poziomej i następnie pociągnięcie skrzydła do siebie – tak, aby wyszło z ramy na specjalne rolki, po których przesuwa się w bok. W PSK istnieje możliwość  zastosowania pół- lub automatycznego systemu otwierania.