Drzwi drewniane
wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne stanowią o końcowym wyglądzie estetycznym wnętrza domu. Niektórzy twierdzą, źe drzwi wewnętrzne to pierwsze elementy wyposażenia domu. Odpowiadając na potrzeby naszych Klientów oferujemy szeroki wybór wzorów drzwi wewnętrznych.

Projekty naszych drzwi dostosowujemy tak, by jak najlepiej odpowiadały na Państwa potrzeby, dlatego zawsze jesteśmy gotowi, by udzielić wszelkich potrzebnych informacji.
Zapraszamy do kontaktu!

Drzwi wykonywane są na indywidualne zamówienia w dowolnych wzorach, kształtach, podziałach i wymiarach. Oferujemy szeroki wachlarz modeli do wnętrz zarówno o klasycznym, jak i nowoczesnym charakterze.

Ze względu na konstrukcję drzwi wewnętrzne wykonujemy jako płycinowe, płytowe oraz z wypełnieniem szklanym.
Standardowa grubość skrzydła drzwiowego wynosi 42 mm.

Produkujemy również stylizowane drzwi wewnętrzne przeznaczone do obiektów zabytkowych, sakralnych i dworów, także z możliwością wiernego odwzorowania istniejącej stolarki.

Do produkcji drzwi używamy wysokogatunkowego drewna sosnowego, dębowego oraz meranti.

Jeżeli szukają Państwo inspiracji w opracowaniu niepowtarzalnego własnego wzoru drzwi, zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

Drzwi wewnętrzne płycinowe

Skrzydło drzwi płycinowych oparte jest na tradycyjnej konstrukcji ramowej wypełnionej drewnianymi płycinami lub szkłem. Solidna rama wykonana jest z litego drewna lub tzw. klejonki, czyli cienkich warstw drewna sklejonych ze sobą. Cała konstrukcja drzwi wewnętrznie wzmocniona jest szprosami zapewniającymi odpowiednią sztywność drzwi.
Wykorzystanie płycin pozwala na dużą swobodę w doborze wzorów, jak i kształtów na powierzchni drzwi.

Drzwi wewnętrzne płytowe

Ten rodzaj drzwi pozwala na uzyskanie płaskiej powierzchni skrzydła. Na skrzydło mogą być naklejone aplikacje z drewna np. listwy dekoracyjne, cokoły lub gzymsy. Konstrukcja drzwi płytowych oparta jest na ramie wewnętrznej wypełnionej tzw. plastrem miodu, płytą komórkową lub płytą kanałową.

Drzwi wewnętrzne z wypełnieniem szklanym

W tego typu drzwiach rama wykonana z drewna klejonego wypełniana jest różnego rodzaju szkłem. W bogatej ofercie posiadamy szkoło ornamentowe, piaskowane, satynowane, witrażowe, hartowane i wiele innych.

Drzwi wykonujemy jako:

  • Przylgowe - skrzydło posiada felc (wręb), zachodzący na ościeżnicę.
  • Bezprzylgowe - prosta krawędź skrzydła tworzy jednolitą płaszczyznę z ościeżnicą.
  • Przesuwne - drzwi po otwarciu przesuwają się po ścianie.
  • Drzwi dwuskrzydłowe

Wzory drzwi ramowo-płycinowych

Wyposażenie drzwi

Drzwi są wyposażone w zawiasy pozwalające na regulację w trzech płaszczyznach bez konieczności zdejmowania skrzydła. Na zawiasy nakładane są ozdobne osłonki w różnych wzorach. Zamek wpuszczany o rozstawie 72 mm na klucz, wkładkę lub łazienkowy.

W ofercie posiadamy wiele wzorów klamek i uchwytów drzwiowych. Drzwi wyposażone są w jedną uszczelkę, która znajduje się w ościeżnicy. Drzwi do pomieszczeń sanitarnych posiadają wentylację.

Ościeżnice

Ościeżnice do wszystkich rodzajów drzwi wykonywane są drewna klejonego. Wykonujemy ościeżnice regulowane lub o stałej szerokości. Dekoracją ościeżnic mogą być ozdobne listwy, gzymsy i cokoły.

Lakiery

Drzwi wewnętrzne są lakierowane produktami wysokiej jakości w uzgodnionej z Klientem kolorystyce.
Powłoka lakiernicza zapewnia uzyskanie wyraźniej struktury drewna oraz oryginalnej kolorystyki, a także zapewnienie dużej odporności na działanie czynników mechanicznych. W przypadku lakierowania powłokami kryjącymi istnieje możliwość wyboru koloru z palety RAL lub NCS.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdziecie Państwo realizacje naszych drzwi wewnętrznych.